Polisolokaty Open Life Getin Bank - nie daj się oszukać!

Jak unieważnić polisolokatę i odzyskać 100% wpłaconych środków?

Open Life rezygnacja z polisy – podpowiadamy jak to skutecznie zrobić.

Chcę odzyskać oszczędności

Open Life rezygnacja z polisy – odzyskaj całość wpłaconych pieniędzy

Zainwestowałeś przez Getin Bank, Open Finance w polisę UFK Towarzystwa Ubezpieczeniowego Open Life. Składki miały zapewnić Ci bezpieczeństwo, a jednocześnie generować zysk. Tymczasem Twoje pieniądze znikają jak woda. Chcesz zrezygnować z polisolokaty  Open Life, ale martwią cię znaczące straty inwestycyjne. Czas pogodzić się ze stratą oszczędności? Wykluczone.

Open Life rezygnacja z polisy czyli wypłata świadczenia – jak wypowiedzieć umowę?

Aby zrezygnować z polisy UFK, wystarczy napisać krótkie pismo, w którym należy zamieścić:

 • Twój adres zamieszkania;
 • datę;
 • adres towarzystwa ubezpieczeniowego:

Open Life Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA;
al. „Solidarności”171
00-877 Warszawa

 • numer polisy;
 • imię i nazwisko Ubezpieczonego;
 • PESEL;
 • tytuł pisma: „Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia na życie z UFK”
 • oświadczenie o treści:

Oświadczam, że składam rezygnacją z Umowy Ubezpieczenia z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym „tu wpisz nazwę produktu” i jednocześnie domagam się wypłaty Wartości wykupu środków znajdujących się na rachunku mojej polisy.
Wskazuję, że wszelkie należności związane z rozwiązaniem umowy, należy przekazać na mój rachunek bankowy o numerze: ………………………

Wypowiedzenie należy podpisać i wraz z kopią dowodu osobistego wysłać listem poleconym.

Gdy twoje wypowiedzenie dotrze do Open Life rezygnacja z polisy stanie się faktem.

W określonym w umowie terminie otrzymasz wartość wykupu. Jednocześnie Open Life potrąci opłatę likwidacyjną. W dalszej części dowiesz się jak unieważnić polisolokatę i odzyskać pieniądze od Open Life.

Open life rezygnacja z polisy wzór

open life rezygnacja z polisy wzór

Potrzebujesz wsparcia przy rezygnacji z polisy Open Life by wpłacić świadczenia?

Porozmawiaj z nami.

Open Life logowanie – sprawdź ile pieniędzy możesz odzyskać

Jesteś ciekawy ile dodatkowo możesz odzyskać z naszą pomocą? Przeanalizuj poniższe zdjęcie. Następnie sprawdź ile jesteś wstanie odzyskać po zalogowaniu się do swojego panelu klienta Open Life. 

Open life logowanie

Rozwiązałeś umowę? Odzyskaj opłatę likwidacyjną, opłaty administracyjne oraz straty inwestycyjne

Jeśli rozwiązałeś już umowę przed czasem i i straciłeś pieniądze w wyniku:

możesz domagać się od TU Open Life zwrotu utraconych pieniędzy.

Open Life jak odzyskać pieniądze? Czy unieważnienie polisolokaty jest możliwe?

Nawet jeśli podpisałeś umowę na 10 czy 15 lat, teraz masz szansę ją unieważnić i odzyskać całość wpłaconych środków. Zapoznaj się głównymi argumentami przemawiającymi za unieważnieniem polisolokaty.

Zerowe ryzyko po stronie Open Life związane z udzieloną ochroną ubezpieczeniową.

Wiele grupowych ubezpieczeń na życie z UFK od TU Open Life obciąża konsumenta różnego rodzaju ryzykiem. Natomiast na próżno szukać po stronie ubezpieczyciela — Open Life jakiegokolwiek ryzyka związanego z udzieloną ochroną ubezpieczeniową. Ryzyko to również w całości zostało przeniesione na Konsumenta, czyli ubezpieczonego. Powoduje to, iż funkcja ochronna w umowie jest wyłącznie iluzoryczna, a świadczenie ubezpieczeniowe w całości pokrywane jest ze środków ubezpieczonego.

Brak proporcji i równowagi pomiędzy wpłaconą składką a wysokością świadczenia ubezpieczeniowego

W razie zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego, jakim jest śmierć ubezpieczonego Towarzystwo, zobowiązało się do wypłacania wartości rachunku + 1% składki zainwestowanej. 1% składki zainwestowanej jest to kwota zupełnie symboliczna w relacji do wpłaconej składki. Co warto podkreślić kwota ta w żaden sposób nie przystaje do wartości jaką jest ludzkie życie.

Brak ścisłego określenia należnych od ubezpieczyciela świadczeń na wypadek dożycia lub śmierci.

Z uwagi na mnogość nieokreślonych i niemożliwych do skontrolowania, zweryfikowania parametrów inwestycyjnych, umowy te nie pozwalają na określenie w sposób jasny, precyzyjny i kompletny reguł inwestycyjnych mających bezpośredni związek ze sposobem wykonania zobowiązania przez OpenLife

Sposób ustalania oraz wysokość opłaty administracyjnej i likwidacyjnej.

Jak słusznie zauważył Sąd Okręgowy w Warszawie w sprawie o sygnaturze II C 727/17, a następnie stanowisko to potwierdził sąd Apelacyjny w Warszawie — wysokość pobieranej opłaty administracyjnej, związanej z prowadzeniem i obsługą polisy jest nieadekwatna do rzeczywiście wykonanych przez ubezpieczyciela czynności związanych z prowadzeniem rachunku. Taki stan rzeczy powoduje, że ubezpieczony ponosi wygórowane opłaty, mające na celu przede wszystkim zapewnić osiągnięcie korzyści finansowych Towarzystwu Ubezpieczeniowemu. Rażąco wygórowana i niezgodna z interesem konsumenta jest także opłata likwidacyjna. Nie ma bowiem żadnego tytułu prawnego do pomniejszania środków zgromadzonych w funduszu o jakiekolwiek kwoty.

Sposób oferowania ubezpieczeń UFK przez pośredników między innymi Open Finace, Getin Bank oraz innych) bardzo często stanowił zwykły „misseling”.

Jednym z przykładów nieuczciwej praktyki rynkowej było zapewnianie klienta, że niczym nie ryzykuje, gdyż w ramach polisy jego środki objęte są „100% ochroną kapitału w terminie wykupu”.

 • Zgodnie z zapisami regulaminu funduszu celem inwestycyjnym funduszu jest:
  wzrost jego wartości;
 • a w szczególności ochrona kwoty odpowiadającej 100% wartości składki zainwestowanej.

Przy czym należy zaznaczyć, że składka zainwestowana w zależności od produktu stanowi jedynie około 70%80% wpłaconych na polisę środków. Innymi słowy, mówiąc w szczególności celem funduszu inwestycyjnego, jest zagwarantowanie straty!

W kolejnym punkcie czytamy jednak, że ubezpieczyciel NIE gwarantuje osiągnięcia celu. Oznacza to, że Twoja strata może być znacznie większa, niż zakładany szczególny cel funduszu. W rzeczywistości możesz stracić cały wpłacony kapitał.

Open Life Jak Odzyskac Pieniadze
uniewaznienie polisolokaty open life

Czujesz się oszukany? Chcesz unieważnić swoją polisolokatę?

Wiemy jak odzyskać Twoje pieniądze od Open Life.
Skontaktuj się z nami.

Rozwiąż problem z polisolokatą w 3 krokach

 • Bezpłatna analiza prawna

Przeanalizujemy Twoją umowę z TU Open Life pod kątem możliwości unieważnienia umowy lub odzyskania opłaty likwidacyjnej. Następnie omówimy warunki współpracy z naszą kancelarią.

m
 • Rozprawa o unieważnienie polisolokaty Open Life

Przygotujemy pozew i skierujemy sprawę do sądu. Przygotujemy wymagane pisma procesowe i będziemy reprezentować Cię w sądzie, aż do uzyskania prawomocnego wyroku.

 • Odzyskanie Twoich pieniędzy od Open Life

Na mocy uzyskanego wyroku dopilnujemy wypłaty przez TU Twoich oszczędności, kosztów sądowych i odsetek. Przygotujemy rozliczenie, abyś wiedział jasno, ile pieniędzy odzyskałeś.

Dlaczego warto nam powierzyć sprawę o unieważnienie polisolokaty?

Z
 • Jasne zasady współpracy

Nasza umowa jest zrozumiała i przejrzysta. Jeśli masz pytania związane z umową, zawsze chętnie na nie odpowiemy.

Z
 • Tylko indywidualne pozwy

Nie prowadzimy pozwów zbiorowych o polisolokaty. Zajmujemy się sprawą bezpośrednio, aby uzyskać możliwe szybkie rozstrzygnięcie

Z
 • Najkorzystniejszy wyrok

Interesuje nas pełny sukces. Prowadzimy sprawy o 100% środków z polisolokaty. Nie zawieramy z TU niekorzystnych dla klientów ugód.

Z
 • Będziemy w stałym kontakcie

Cały czas informujemy Cię o postępach w sprawie i omawiamy z Tobą możliwe rozwiązania. Masz pełny wgląd w nasze działania.

Zobacz opinie klientów, którzy pozbyli się polisolokaty razem z nami

Nie spodziewałem się,że odzyskanie srodków z polisolokaty będzie takie proste,wszystko dzięki tej Kancelarii. Pełen profesjonalizm przez cały przebieg sprawy. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim pracownikom i w pełni POLECAM!!! ten zespół.

T.Zając

Mogę z czystym sumieniem polecić usługi kancelarii. Bardzo sprawne i profesjonalne przeprowadzenie sprawy. Bardzo dobra i miła komunikacja. Na bieżąco miałam informację o postępach w sprawie. Kancelaria w pełni wywiązała się z umowy – odzyskałam pieniądze z polisolokaty. Rozliczenie jest bardzo jasne a koszt przystępny.

Monika Kubiak

Polecam Kancelarię Pani Mecenas Ewy Anczewskiej. Sprawa likwidacji i rozliczenia mojej polisolokaty została przeprowadzona bardzo profesjonalnie. Inni nie podjęli się tej sprawy, argumentując, że nie mam szans na wygrana. Tej kancelarii się to udało. Gratulacje!!! Jestem im bardzo wdzięczna. Pozdrawiam cały Zespół.

Agata Bryl-Zaucha

Poznaj więcej opinii od osób którym pomogliśmy rozwiązać problem z polisolokatą

Kliknij jedną z poniższych ikon.

skandia opinie opłata likwidacyjna dochodzenie roszczeń
Skandia Vienna life opinie opłata likwidacyjna dochodzenie roszczeń
Skandia Vienna life opinie odzyskiwanie opłaty likwidacyjnej

Skuteczna pomoc dla posiadaczy polisolokat Open Life

Działamy na terenie całego kraju:
Wrocław, Warszawa, Kraków, Katowice, Gliwice, Łódź, Trójmiasto, Białystok, Rzeszów…
Porozmawiaj z nami już dziś.

Nasi adwokaci specjalizują się w pozwach związanych z polisolokatami. Bierzemy czynny udział w kształtowaniu orzecznictwa związanego z unieważnieniem polisolokat.

Mieszkasz poza Polską? Ewentualne stawiennictwo na rozprawie zorganizujemy za pośrednictwem konsula w danym kraju.

Dowiedz się więcej o unieważnieniu polisolokat TU Open Life

Niedozwolone klauzule zwierały polisolokaty sprzedawane do końca 2015 r. Ubezpieczenia te były dystrybuowane za pośrednictwem m.in. Getin Bank, Open Finance, Tax Care.

Które ubezpieczania UFK TU Open Life zawierają niedozwolone zapisy umowne?

Do najczęściej spotykanych polisolokat TU Open Life należą:

 • Kwartalny Profit
 • Bezpieczny Zysk
 • Dziesięciokrotka
 • Plan Oszczędnościowy Stabilne Oszczędzanie
 • Plan Regularnego Oszczędzania Zabezpiecz Przyszłość 
 • Stabilny Zysk

Podobnych polisolokat było wiele. Jeśli Twojej nie ma na powyższej liście, skontaktuj się z nami – bezpłatnie przeanalizujemy Twoją umowę i stwierdzimy, czy możesz wnieść o unieważnienie umowy.

Jak duża jest szansa, że uda się wygrać sprawę o unieważnienie polisolokaty TU Open Life?

Orzecznictwo sądów związane z unieważnieniem polisolokat zmierza w dobrym kierunku i staje się korzystne dla posiadaczy chcących unieważnić swoje umowy. Potwierdza to postanowienie Sądu Najwyższego, który odmówił przyjęcia do rozpoznania skargi kasacyjnej na wyrok Sądu Apelacyjnego z dnia 24 maja 2019 r. w sprawie sygn. akt V ACa 451/18, stwierdzającej nieważność umowy grupowego ubezpieczenia na życie powiązaną z UFK oferowaną przez jednego z ubezpieczycieli.

Nieważność umów ubezpieczeń UFK Towarzystwa Open Life potwierdza także stanowisko Prezesa UOKiK w wielu sprawach o polisolokaty.

W jak długo można starać się odzyskać pieniądze z polisolokaty TU Open Life?

Dla polis rozwiązanych przed dniem 09.07.2018 r. okres przedawnienia roszczeń wynosi 10 lat. Dla polis rozwiązanych od dnia 09.07.2018 r. okres ten wynosi 6 lat.

 

wyrok uniewaznienie polisolokaty

Przedstawiony powyżej wyrok dotyczy polisy od Towarzystwa TU Europa. Natomiast Open Life stosował identycznie skonstruowane wzorce umowne jak w powoływanej sprawie.

Już dziś możesz odzyskać Swoje oszczędności.

Pomożemy Ci rozwiązać aktywną polisę i wypłacić należne świadczenia.
Pomożemy Ci odzyskać utracone pieniądze.

Kompleksową obsługę prawną w zakresie likwidacji oraz dochodzenia roszczeń z polisolokat gwarantuje
Anczewska i Puńko Kancelaria Adwokacko – Radcowska.

Skontaktuj się z nami

+48 71 780 45 15

kontakt@oplatylikwidacyjne24.pl

ul. Rybacka 7 lok. 205, 53-656 Wrocław

Wypełnij formularz i wyślij

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Państwa danych osobowych jest Adwokat Ewa Anczewska i Radca Prawny Kamila Puńko, działające jako wspólnicy Anczewska i Puńko Kancelaria Adwokacko-Radcowska spółka cywilna, ul. Rybacka 7 lok. 205, 53-656 Wrocław, NIP 8971862642 REGON: 382222440, telefon: 71 780 45 15, e-mail: kontakt@oplatylikwidacyjne.pl.

Przetwarzamy Państwa dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym (podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit f. RODO, czyli przetwarzanie danych w celu realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów w postaci komunikacji z użytkownikami strony).
Państwa dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi na złożone pytanie, a po tym czasie mogą być przez nas przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
Podanie przez Państwa danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na zadane przez Państwa pytanie.
Przysługują Państwu prawa do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Informujemy, że organem nadzorczym jest Urząd Ochrony Danych Osobowych ul. Stawki ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.