Polisolokaty

Polisolokaty, a w zasadzie Ubezpieczenia na Życie z UFK

Produkt finansowy, który miał przynieść konsumentowi spore zyski i być całkowicie bezpieczny! W rzeczywistości okazało się, że to tylko iluzja. 
Zachwalane przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe polisolokaty nie mają nic wspólnego z dobrem klienta!

Jak pozbyć się problemu – zlikwidować polisę i odzyskać 100% wartości rachunku?

Co możemy dla Ciebie zrobić?
polisy z UFK

ANALIZA PRAWNA

Analiza prawna pozwoli określić właściwą dla Twojej polisy strategię postępowania oraz wycenić obsługę sprawy

likwidacja polisolokaty

LIKWIDACJA POLISOLOKATY

Przeprowadzimy proces likwidacji Twojej polisy z UFK minimalizując ryzyko utraty zgromadzonych środków

opłata-likwidacyjna

OPŁATA LIKWIDACYJNA

Pomożemy odzyskać Twoje pieniądze, które zostały pobrane przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe przy rezygnacji z UFK

Polisolokaty - czym właściwie są?

Ubezpieczenia na życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym charakteryzujące się długofalowym horyzontem inwestycyjnym. Miały być świetną alternatywą do funduszy inwestycyjnych oraz lokat bankowych. Dodatkowym atutem tych ubezpieczeń była możliwość uniknięcia tzw. podatku Belki. Jak się okazało po kilku latach polisolokaty nie przynoszą korzyści, tylko generują spore straty. Dlaczego?

  • suma ubezpieczenia jest bardzo niska – pozorna, ustalana tylko po to aby produkt wyglądał jak polisa ubezpieczeniowa i kojarzył się z bezpieczeństwem;
  • większość kapitału lokowana jest na wzór typowych funduszy inwestycyjnych przez co obarczona jest znacznym ryzykiem;
  • wiele polis tego typu oparto o certyfikaty nienotowane na rynku regulowanym;
  • „doradcy finansowi” często nie informowali klientów o sporym ryzyku inwestycyjnym, opłatach likwidacyjnych, wysokich kosztach zarządzania czy kryteriach doboru aktywów.

Ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym charakteryzują się dużym stopniem złożoności, dlatego istotne jest, by ubezpieczyciele przykładali większą wagę do rzetelnego informowania klientów o ryzyku i kosztach – potwierdza Andrzej Jakubiak, Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego.

Przywiązani do polisy z UFK

Warto również wiedzieć, że w przypadku nieoczekiwanej sytuacji życiowej (np. wypadek czy nagłe leczenie) nie mamy możliwości skorzystania ze zgromadzonego kapitału. Według umowy równałoby się to z jej rozwiązaniem, a to z kolei oznacza poniesienie niedorzecznie wysokiej i niczym nie uzasadnionej kary – “opłaty likwidacjnej“. To właśnie ta opłata sprawia, że posiadacze ubezpieczeń z UFK zostali przywiązani do polisy na długie lata!

Likwidacja polisy z UFK

Czy rezygnacja z polisolokaty jest procesem skomplikowanym? Nie! Komplikacje pojawiają się dopiero w momencie ubiegania się o zwrot środków pobranych tytułem opłaty likwidacyjnej. Dochodzenie tego roszczenia na własną rękę może okazać się problematyczne, czasochłonne i nieskuteczne.

Aby pomyślnie uporać się z tym procesem i ostatecznie odzyskać 100% wartości polisy, należy w sądzie wykazać, że umowa ubezpieczania z UFK zawiera niedozwolone postawienia umowne. Zgodnie z prawem klauzule rażąco naruszające interesy konsumenta i nieuzgodnione z nim indywidualnie są wobec niego bezskuteczne, a w związku z tym Towarzystwo Ubezpieczeniowe nie miało prawa do ich stosowania.

Z naszej wieloletniej praktyki wynika, że zlecenie sprawy likwidacji polisolokaty pozwala znacznie skrócić czas całego postępowania jednocześnie nie generując dodatkowych kosztów obsługi sprawy.

Zapraszamy do kontaktu wszystkich borykających się z problemem toksycznych polis.

Zastanawiasz się nad likwidacją polisy z UFK?

Odzyskaj 100% wartości rachunku polisy!

Skontaktuj się z nami, wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń  już dziś!

Obsługę prawną w ramach projektu Oplatylikwidacyjne24.pl świadczy Anczewska i Puńko Kancelaria Adwokacko – Radcowska

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Anczewska i Puńko Kancelaria Adwokacko – Radcowska zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883).