Polisolokaty co to takiego?

20.02.2019Polisolokaty

Zainwestowałeś środki w polisolokaty? Nadal możesz odzyskać swoje oszczędności!

Inwestowanie w polisolokaty to jedna z najmniej opłacalnych dróg pomnażania kapitału, która nie daje praktycznie żadnych szans na wypracowanie zysków, a jednocześnie niesie za sobą ogromne ryzyko, że część, jak nie cały powierzony kapitał zostanie utracony.

O nieuczciwości tego rodzaju produktów finansowych przekonali się na własnej skórze klienci , którzy postanowili powierzyć towarzystwom ubezpieczeniowym swoje środki i wykupić tzw. polisolokaty.

Opis nieuczciwych 

Za przykład działań sprzecznych z prawem oraz dobrymi obyczajami może posłużyć działanie jednego  Towarzystwa, które swój finał miało w sądzie.

Jeden z klientów, postanowił zaufać  pośrednikowi ubezpieczeniowemu  i zainwestował blisko 15 000 zł (opłacone w dwóch ratach), na poczet zawarcia ubezpieczenia na życie z funduszem kapitałowym. Klient postanowił jednak zlikwidować fundusz i odzyskać wpłacone pieniądze.

Jak się szybko okazało, kwota którą otrzymał, nie przekraczała nawet 2000 złotych, co oznaczało, że z powodu wygórowanych kosztów związanych z zarządzaniem, jak i samą likwidacją funduszu oraz ogólnymi spadkami wartości, klient miał stracić blisko 13.000 złotych na tej inwestycji.

Sąd uznał, że opłaty (było ich łącznie 8) są zbyt wygórowane, a działania Ubezpieczyciela – dalekie od zgodnych z prawem, dobrymi obyczajami, a przede wszystkim naruszające zbiorowy interes klientów.

Ty też dałeś się nabrać i zainwestowałeś swoje pieniądze w polisolokaty

Towarzystwa postarały się o to, aby ich produkty wyglądały na uczciwy, bezpieczny oraz rentowny produkt. Skomplikowana umowa, wiele (bo aż 8) ukrytych opłat oraz agresywnie nastawieni sprzedawcy polisolokat. To wszystko sprawiło, że ogromna część ludzi zaufała instytucjom ubezpieczeniowym i postanowiła powierzyć im niekiedy oszczędności całego swojego życia.

Dlaczego kontynuowanie polisolokaty może być dla Ciebie nieopłacalne?

Poznaj 4 główne powody:

  • Te „ubezpieczenia” nie mają praktycznie nic wspólnego z Twoją ochroną. Jest to zwykły instrument finansowy nie dający Ci żadnej gwarancji zarobku, a dodatkowo – całe ryzyko przenosi wprost na Ciebie. Towarzystwo pobiera opłaty za zarządzanie Twoimi środkami, a nie prowizję za wypracowany zysk.
  • Pamiętaj, że Twoje szanse na zysk mogą być  bliskie zeru. Umowy polisolokat oferowane przez Towarzystwa do końca 2015 r. skonstruowane były w taki sposób, aby to firma, a nie jej klienci, osiągała zyski. Wszystko przez wysokie i skomplikowane opłaty, absolutnie niewspółmierne do faktycznych kosztów generowanych przez towarzystwa.
  • Całe ryzyko spoczywa na Twoich barkach. W związku z opisanymi wyżej warunkami wynagrodzenia ubezpieczyciela (pobór opłat za zarządzanie, a nie za wypracowane zyski). To Ty ponosisz całkowite ryzyko związane z Twoimi środkami. Bez względu na zmiany na rynku – ubezpieczyciel pobiera od Ciebie wynagrodzenie.
  • Im dłużej wpłacasz środki na polisolokaty, tym większą opłatę pobiera od Ciebie Ubezpieczyciel. Każda Twoja składka powiększa kapitał, od którego zarządzania Towarzystwo pobiera wskazane w umowie opłaty. Dlatego trwanie przy polisolokacie jest kompletnie nieuzasadnione ekonomicznie.

Możesz odzyskać swoje oszczędności

Liczne wyroki sądów, są znakiem, że zainwestowane środki mogą do Ciebie wrócić – i to w całości. Jeden z przykładów skutecznego dochodzenia swoich roszczeń opisuje ten reportaż: https://katowice.tvp.pl/36025469/nabici-w-polisolokaty-stare-problemy-nowe-pomysly

Współpracując ze specjalistami, którzy zajmą się Twoim problemem i skierują go na drogę sądową, masz blisko 97% szans, że odzyskasz utracone środki.

 

Chcesz, aby Twoje pieniądze wróciły do Ciebie?

Z przyjemnością zapoznamy się z Twoim problemem.
Następnie zrobimy wszystko, aby odzyskać dla Ciebie środki,
które powierzyłeś nieuczciwej instytucji finansowej.