Aktualności

UOKiK ostrzega przed działalnością pośrednika ubezpieczeniowego

ostrzeżenie UOKiKZ ostrzeżenia wydanego przez UOKiK wynika, że Agenci pośrednika Ubezpieczeniowego Godberg& Sons Sp. z o.o z Chorzowa wprowadzają klientów w błąd odnośnie kosztów rezygnacji z dotychczasowego ubezpieczenia oraz rzeczywistych kosztów zawarcia nowej umowy.

Konsumenci mający ubezpieczenia z elementem Kapitałowym (UFK) skarżą się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przedstawicieli Goldberg & Sons Sp. z o.o. , którzy proponują im rezygnację z dotychczasowej umowy i zawarcie nowej umowy. Zapewnią przy tym o bezkosztowym wycofaniu się z dotychczasowej polisy (polisolokaty) proponując pokrycie ewentualnych opłat likwidacyjnych przez pośrednika lub jego przedstawicieli. Czytaj »

Nieetyczne praktyki doradców finansowych

Double exposure of a businessman adjusting his necktie in front of a big city

„Pseudo kredyty walutowe, polisolokaty, programy systematycznego oszczędzania, z których przez lata nie da się wypłacić pieniędzy. Wiele z tych toksycznych produktów sprzedali klientom tak zwani doradcy finansowi” – tymi słowami Jacek Łęski rozpoczął odcinek swojego programu „Chodzi o pieniądze”, poświęconego  nieetycznej sprzedaży produktów finansowych.   Czytaj »

KNF i UOKiK rozmawiają z TU

Close-up of magnifying glass on financail papers

Klienci, którzy po rozwiązaniu umowy polisolokaty musieli zapłacić wysokie, bo sięgające nawet 100% wartości kapitału, opłaty likwidacyjne, wciąż walczą w sądach. Szacunki wskazują, że ponad 5 mln Polaków straciło na inwestycji w polisolokaty łączną kwotę ponad 55mld zł.  Czytaj »